امروز جمعه, 06 اسفند 1395 - Fri 02 24 2017

منو

نشست هم اندیشی استادان دانشگاه لرستان با موضوع «اصول تغذیه در میانسالی»

نشست هم اندیشی استادان دانشگاه لرستان با موضوع «اصول تغذیه در میانسالی» با حضور خانم دکتر مهناز مردانی، دانشیار تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در روز یکشنبه مورخ 23/8/95 رأس ساعت 15 پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید در دفتر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان برگزار گردید. خلاصه  ای از مباحث ارائه شده :

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مانند ایران ، افراد به دلیل برخورداری از خدمات بهداشتی درمانی مناسب و مراقبت های بهتر خانواده و جامعه، طول عمر بیشتری داشته و نسبت به دهه های گذشته افراد میان سال و سالمند روز به روز بیشتر می شوند و کودکانی که امروزه متولد می شوند امید به زندگی بیشتری حدود 6/77 سال دارند. همچنین مطالعات نشان داده اند که زنانی که به سن 65 سالگی می رسند می توانند 4/20 سال دیگر و مردان 8/17 سال عمر کنند.

تا سال 2050نیز تعداد سالمندان بالای 65 سال در جهان دو برابر می گردد، یعنی از 44 میلیون به حدود 88 میلیون خواهد رسید. در واقع درصد آنان از 14% کل جمعیت به 21% جمعیت خواهد رسید. همچنین برآورد شده است که تعداد سالمندان بالای 85 سال از 6 میلیون به 18 میلیون در 2050 خواهد رسید. این روند منوط به توجه ویژه به وضع سلامت و تغذیه میان سالی است. در تقسیم بندی گروه های سنی، میان سالان معمولاً افراد بین 45 تا 64 سال را تشکیل می دهند. سالمندان جوان سالمندانی هستند که 65 الی 74 سال دارند، سالمندان افرادی که بین 75 تا 84 سال دارند و پیرترین سالمندان افرادی که84 سال به بالا هستند.

نکته جالب اینکه زنان بیشتر از مردان عمر می کنن. بیش از نیمی از سالمندان جوان، و 69% از پیرترین سالمندان را زنان تشکیل می دهند. بیش از 75% مردان سالمند متأهل هستند درحالیکه فقط 50% زنان سالمند متأهل هستند. زنان سه برابر مردان دوست دارندجدا شده و تنها زندگی کنند به طوریکه 78% زنان و فقط 35% مردان سالمند جدا شده از همسر زندگی می کنند. اغلب سالمندان در خانه های سالمندان نیستند، اغلب سالم و بدون معلولیت هستند.

به دلیل تغییرات فیزیولوژیک متعدد در دوران میانسالی ، اپیدمی و شیوع بالای بیماری های مزمن و غیر واگیر و وجود شواهد بسیار زیاد در مورد اثرات راهبردهای تفذیه صحیح و پیشگیری و جلوگیری از پیشرفت بیماری های مزمن همگی از علل اهمیت تغذیه سالم در میانسالی است.

با این مقدمه خانم دکتر مردانی به بررسی اثر تغییرات فیزیولوژیک ب وضعیت تغذیه و ترکیب بدن سالمندان و مشکلات دوران میانسالی و سالمندی از جمله از دست دادن حواس، از دست دادن دندان ها، مشکلات کوارشی، آکلرهیدریا یا کاهش ناکافی اسید معده،یبوست ، بیماری های قلبی و عروقی، مشکلات مرتبط با عملکرد عصبی، افسردگی، شنوایی، پوکی استخوان و .... پرداخت. در ادامه میزان انرژی ، پروتئین، کربوهیدرات، چربی ها، ویتامین ها، و مواد معدنی و... مورد نیاز بدن میان سال و هرم غذایی میانسالان را تشریح نمود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد