امروز یکشنبه, 29 بهمن 1396 - Sun 02 18 2018

منو

آسیب شناسی مهدویت

 

نشست هم اندیشی استادان دانشگاه لرستان با موضوع«آسیب شناسی مهدویت» با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدصادق کفیل، رئیس مرکز تخصصی نماز و پژوهشگر مهدویت در روز دوشنبه مورخ 02/12/95 با حضور اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه در سالن کنفرانس ساختمان مرکز دانشگاه لرستان برگزار گردید.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه لرستان ضمن عرض سلام و خیر مقدم ، در رابطه با مهدویت و جایگاه آن در جامعه دانشگاهی به اختصار نکاتی را بیان نمودند. سپس حاج آقا کفیل سخنران نشست مباحث خود را ارائه نمود.

حجت الاسلام محمد صادق کفیل پیرامون بحث مهدویت اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع مهدویت برای جامعه بشری  گروهی از ما بجای پرداختن به راههای تعجیل در ظهور  و تامل در ادعیه های وارد شده پیرامون آن  به دنبال راههای دیدار امام زمان (عج) و خواب دیدن حضرت می باشند و این  در حالی است که غربیها با استفاده از ابزار هنری و سرگرمی به جنگ با مهدویت پرداخته و در صدد از بین بردن آن می باشند.

وی با اشاره به این موضوع که امروز پرفروشترین کتابها  و مجلات پیرامون امام زمان (عج)  آنهایی است که مرتبط با ملاقات حضرت می باشد، عنوان کرد: دیدار امام امکان دارد و مطلوب است اما وظیفه نیست بلکه اصل رضایت حضرت می باشد که متاسفانه امروزه در این رابطه برخی دکان باز کرده و با گفتن اکاذیب پیرامون دیدن امام زمان (عج) عده ای را به دور خود جمع می کنند که در این زمینه باید فکر اساسی شود.

حجت الاسلام کفیل با بیان این مطلب که امروز برخی از بحثهای مهدوی در کنار حسن هایی که دارد با آسیب روبرو است گفت: ترویج انتظار منفی، تعیین وقت برای ظهور ،ارائه تصویر خشن و عامل خونریزی از امام زمان(عج) ، ترجمه غلط از غیبت، ملاقات گرایی و مدعیان دروغین مهدویت، وتطبیق دادن حوادث و اتفاقات با علائم زمان ظهور و پرداختن به مباحث غیر ضروری  از آسیبهای جدی در بحثهای مهدوی می باشد.

وی با بیان این مطلب که ما نمی دانیم لحظه ظهور چه زمانی است تا چه رسد به آنکه تکنولوژی امروز را با آن تطبیق دهیم  ادامه داد: پرداختن به علائم زمان ظهور و یا ازدواج امام زمان و.. از بحثهای غیر ضروری در مباحث مهدوی است که هر روز نوع جدید آن به میدان می آید. 

حجت الاسلام کفیل با اشاره به اکاذیب برخی مداحان واجازه خواستن آنها  از حضرت در مجالس  روضه خوانی برای شور بیشتر جلسه، و یا بشقاب در سفره گذاشتن برای امام عصر(عج) در بعضی مناطق و ... گفت: ارتباط امام (عج) از نوع فیزیکی نیست بلکه اعمال ما به حضور امام زمان (عج) عرضه می شود که متاسفانه غیبت برای عده ای نادرست ترجمه شده و این امر باید برای جوانان و عموم مردم تبیین شود.

 


 

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند