امروز پنج شنبه, 28 دی 1396 - Thu 01 18 2018

منو

ماموریت تقسیم کار دشمنان اسلام در عصر پیامبر و عصر معاصر

جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه های استان به همت دفتر هم اندیشی و با استقبال شایسته اساتید در مورخ96/9/18 در سالن کنفرانس دانشکده اقتصاد در دانشگاه لرستان برگزار گردید.


سخنران نشست حاج آقا عزیزی، استاد سطوح عالی جامعه المصطفی و حوزه علمیه قم با بیان این مطلب که جهان در حال رسیدن به یک اتفاق بزرگ قراردارد و تمامی ادیان و آئین های مختلف معتقدند که جهان به سمت یک تحول عظیم در حرکت است و در واقع انتظار یک منجی را می کشد، به تقسیم بندی نقش دشمنان در زمان نبی اکرم (ص) و مقایسه ی آن با عصرحاضر پرداختند. ایشان افزودند همواره در طول تاریخ هرگاه سخن از آمدن یک منجی به میان آمده است دشمنان با طراحی استراتژی های مختلف سعی در مقابله با آن را داشته اند. در زمان موسی و عیسی علیهما السلام ودر زمان ولادت خود نبی اسلام(ص) همواره شاهد تحرکات این دشمنان بوده ایم، لذا در این جلسه طراحی دشمن را در دوبخش :

الف)فتح جغرافیایی

ب)تحریف محتوایی

و در دوره : 1)دوره پیامبر اکرم و 2)دوره معاصر بررسی نمودند. به این صورت که در دوره نبی مکرم اسلام(ص)، ماموریت تحریف محتوای اسلام را یهود انجام داد و اندکی پس از حیات پیامبر، منبر ایشان در اختیار افراد یهودی مانند کعب الاحبار سپرده شد که ماموریت تفسیر به رای و تحریف معارف اسلام را برعهده گرفتند. در این عصر،ماموریت فتح جغرافیایی جهان اسلام بر عهده بنی امیه بود که به این امر نیز توفیق یافت.

اما در دوره معاصر، تحریف و تولید محتوای ضد اسلامی را کمپانی های صهیونیستی در قالب حمله به دوبخش یکی نهاد خانواده و و دومی سلسله ی ولاییه شیعی برعهده گرفتنه اند. در واقع وقتی 85درصد تولیدات هالیوود اختصاص به اسلام هراسی و تخریب بنیانهای فکری جهان بر علیه اسلام پیدا می کند این بدان معناست که سیستم صهیونیست بین الملل سعی دارد جهان را دائما در دلهره نگه دارد و می کوشد خودرا بعنوان منجی معرفی نماید.از سوی دیگر در دوره معاصر، ماموریت تغییر جغرافیای جهان اسلام را سیستم تفکر وهابیت تکفیری بر عهده می گیرد وگروه هایی نظیر داعش و جبهه النصره در این راستا بوجود می آیند که البته با توفیقات انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت، دشمن در این عرصه ناکارامد مانده است .اما نباید ازسایر عرصه های نفوذ دشمن غافل باشیم. جلسه با بحث و پرسش و پاسخ ادامه یافت.


     

 

    

 

   

 

                                                              

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد