امروز یکشنبه, 29 بهمن 1396 - Sun 02 18 2018

منو

«فتنه و هندسه ی نفوذ»

جلسه هم اندیشی استادان دانشگاه لرستان در تاریخ دوشنبه دوم بهمن ماه 96 با موضوع «فتنه و هندسه ی نفوذ» باحضور استادان دانشگاه های استان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه لرستان برگزار گردید.برنامه با قرائت قرآن آغاز گردید و پس از خیر مقدم حاج آقا حسینی مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های استان، دکتر محمد حسین رجبی دوانی از اساتید برجسته و صاحبنام کشوری، ضمن تشکر از دعوت و مهمان نوازی مسولین اجرای برنامه به بیان موضوع مهم نفوذ و فتنه در تاریخ اسلام پرداخت.

 

ایشان با بیان این که همواره در طول تاریخ کم هزینه ترین و موفق ترین و بهترین راه برای دشمنان پروژه ی«نفوذ» یعنی به استخدام درآوردن عواملی از جامعه هدف و خط دادن به آن هاست افزود همان طور که در کلام رهبری معظم انقلاب نیز بارها به این نکته اشاره شده و ایشان نفوذ فردی و جریانی را بعنوان اقسام نفوذ مورد عنایت قرارداده اند. در این محفل بنده هم یک نمونه تاریخی را عرض می کنم. در زمان رسول مکرم اسلام و در سالهای آغازین دعوت که با فشار کفار و مشرکان مکه همراه بود، دشمنان سیاست های مختلفی را برای نابود کردن اسلام و مسلمین طراحی نمودند و وقتی دیدند نمی توانند پیامبر اسلام (ص) را از پای در آورند، نقشه ی قتل ایشان را برنامه ریزی کردند که خداوند متعال پیامبر را از این توطئه آگاه نمود و نقشه دشمنان خنثی شد .وقتی کار به اینجا رسید خداوند به پیامبرش دستور داد که مکه را رها کند و همراه اصحاب به مدینه مهاجرت کنند. دشمن بعد از جنگهای احد و احزاب وقتی دید طرح هایش برای نابودسازی کامل اسلام ناکام مانده است، به این نتیجه رسید که باید درون اسلام نفوذ کند و از طریق نفوذ اهداف خود را عملی نماید. لذا در سال 6هجری پس از قصد و حرکت کاروانان مسلمانان برای زیارت کعبه در یک طراحی خاص و ممانعت از حج سعی کرد با پیامبر وارد مذاکره شود که به ماجرای صلح حدیبیه منجر گردید.

دکتر دوانی با اشاره به این که ظاهرا در این صلح مشرکان مکه تفوق یافتند اما درواقع پیامبر اسلام با اقدامی هوشمندانه مانع نفوذ دشمن شد و این امر در سالهای بعد به فتح مکه و پیروزی مسلمانان ختم گردید. ماجرای صلح حدیبیه را با مذاکرات هسته ای در دولت یازدهم و عدم توفیق مذاکره کنندگان بعلت فریب خوردن از دشمن مقایسه کرد و افزود این که رهبر انقلاب فرمودند با هشیاری مذاکره کنید و نرمش قهرمانانه از خود نشان دهید بر مبنای این سابقه ی تاریخی است. در پایان، جلسه با پرسش و پاسخ و بحث های سیاسی اساتید ادامه یافت.


    

 

    

 

    

                           

 

                                                      

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد