امروز یکشنبه, 29 بهمن 1396 - Sun 02 18 2018

منو

سفر مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان کشور به شهرستان خرم آباد

 

چهارشنبه 13 اردیبهشت ماه مدیر حوزه علوم اسلامی کشور حجت الاسلام حریزاوی در خرم آباد حضور یافتند. در این سفر جلساتی با حضور مسئولین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، رؤسای دانشگاه های خرم آباد، جلسه ویژه معرفت جویان و جلسه با اساتید مرکز برگزار گردید


حجت الاسلام حریزاوی در جلسه با مسئولین نهاد های استان و رؤسای دانشگاه به تشریح مأموریت و اهداف حوزه و به اهمیت و جایگاه دانشگاه اسلامی و مبانی آن پرداختند و از فعالیت های انجام شده تا کنون و تجربه های موفق سایر مراکز گزارشی را ارائه دادند.

جلسه با مسئولین نهاد های استان ساعت 8:30 صبح با حضور مسئولین نهاد های دانشگاه های استان در دفتر نهاد دانشگاه لرستان برگزار گردید. در ابتدای این جلسه حجت الاسلام حسینی رییس دفاتر استانی نهاد لرستان ضمن خوش آمد گویی به مهمانان، ازخصوصیات خوب استان لرستان ولایت مداری و یکپارچه شیعه، انسانهایی صاف و بی ریا دانستند و با اشاره به مسئله جذب دانشجویان به حوزه بیان داشتند: نیاز است که خانواده ها بدانند اینچنین پایگاه ها یی در دانشگاه ها وجود دارد و این امید را داشته باشند که میشود با ورود به دانشگاه، اندیشه ها و باور های فرزندانشان در مراکز اینچنینی تقویت شود و از آسیب ها هم محفوظ باشند.

در ادامه حاج آقا حریزاوی با توضیحاتی در باره هدف کار و مأموریت و اهداف حوزه بیان داشتند : ماهیت کار حوزه؛ تربیتی است و تربیت کادر نخبه برای انقلاب اسلامی است .طول دوره تحصیلی در حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان ۳ سال است ( سه دوره یک ساله) . و این در حالیست که طول مدت تحصیل در حوزه علمیه طولانی است و این موضوع فرصتی مناسب برای حضور دانشجویان را فراهم میکند.

ایشان بیان داشتند که وقتی یک دانشجو به حوزه مراجعه میکند اول برای او مسئولیتی تعریف می شود. دانشجو تحت تربیت در سه ساحت عقلانی، معنوی و انقلابی قرار می گیرد و بعد تربیت صورت گرفته به منظور اثرگذاری در عرصه های جهاد علمی و فرهنگی برای تحقق اهداف دانشگاه اسلامی وتمدن اسلامی گروه های جهادی تعریف شده تا معرفت جویان به شکل عملی به میدان عملیات وارد شوند

برای فعالیت گروه های جهاد علمی فرهنگی ۱۲عرصه تعریف شده است که هر کدام از دانشجویان با توجه به رشته و علاقه خود می توانند در آن عرصه فعالیت کند.

هسته های تربیتی هم برای خدمت رسانی بهتر به گروه ها تعریف شده که در آن مربی با هدایت گروه ها به اثرگزاری بهتر و بیشتر و همچنین رفع آسیب ها و تقویت دست آورد های گروه های جهاد علمی فرهنگی کمک میکند.

شاگرد پروری هم مأموریت اساتید حوزه است اساتید شاگردپرور به رشد و بالندگی معرفت جو در مسیر پیش رو کمک کرده و حرکت علمی را جریان می بخشند. درس رسالت الهی هم که رسالت دانشجوی تراز انقلاب را بیان میکند از منابع غنی آموزشی حوزه است.

در ادامه جلسه مسئولین نهاد استان به بیان نظرات خود در باره روند کاری حوزه پرداختند و پیشنهاد های خود را برای بهبود این مسیر بیان داشتند که از جمله آن میتوان به تغییر در محتوا ، تغییر در قالب، موضوع شاگرد پروری و تبلیغات گسترده برای آشنایی هرچه بهتر دانشگاه ها و دانشجویان با حوزه اشاره کرد.


  

 

  

 

   

 

   

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد